Начало |  Културни събития |  Новини |  Празници |  Фестивали и конкурси |  Институти |  Читалища |  Контакти
 

Предстоящи събития

ДЕН НА ЛЮБИТЕЛСКОТО ТВОРЧЕСТВО
01/03/2017

Уважаеми културни дейци, 

 По традиция всяка година  Община Кюстендил организира ДЕН НА ЛЮБИТЕЛСКОТО ТВОРЧЕСТВО. Тази година той ще се проведе на  01.03.2017 година  /сряда/,  от 11:00 часа в голямата  зала  на  НЧ „Братство 1869”- Кюстендил.

ПРОГРАМА 1 МАРТ 2017 г.

11:00  -   Откриване

11:05 -  НЧ „ Просвета 1922” с. Слокощица - ЖФГ „Бисери”

                                    ръководител - Василка Бързачка

11:15  – Съюз на слепите - Мъжка фолклорна група „Демос” -  

                              ръководител  Милчо Порожанов

11:25   -  НЧ „Светлина 1871”, с.Соволяно  - ЖФГ

             ръководител Слава Соколова , съпровод Стефан Николов

11:35   -   НЧ „Светлина 1922”, село Коняво -ЖПГ „ Светлина”               

                      ръководител Руска  Минчева - съпровод Стоян Илиев

11:40 – НЧ „Пробуда 1961”, Кюстендил -Група за стари градски песни

                         „Еделвайс” – ръководител Димитър Цветков

11:45 – НЧ „Пробуда 1961”,  Кюстендил – Детска музикална школа   

                        -  Клас пиано – ръководител Красимира Матуска  

11:45  - НЧ„Братство 1869”, Кюстендил – Детска музикална школа  

                        -  Клас пиано – ръководител Красимира Матуска  

11:50  -  НЧ „Братство” 1869”,  Кюстендил -Клуб по спортни танци „Пауталия”

                                – ръководител Петя Димитрова  

 12:00  -  НЧ „Братство” 1869”, Кюстендил  -                                         

                  Школа народно пеене – ръководител Адела Харалампиева

12:10 – НЧ „Пробуда 1961”, Кюстендил

              Школа народно пеене – ръководител Адела Харалампиева

12:20  - НЧ „Просвета 1920”, с.Граница- ДФГ„Звездици”   

                ръководител Слава Соколова -  съпровод Стоян Илиев – акордеон

12.30  - 13.30 – почивка

13:30   ФГ „Веселие ”при Пенсионерски клуб,  с.Горна Гращица             

                   ръководител Радка Радева  

13.40 – ФГ „Здравец” при Пенсионерски клуб, село Соволяно 

              ръководител Станка Мацова, съпровод Румен Весев – акордеон

13:50  - НЧ”Просвета1927”,Община Невестино,Женска фолклорна група

               ръководител Теодора Георгиева

14:00   -  НЧ „Славчо Темкин 1911”, село Драговищица               

               Фолклорна група за автентичен фолклор - ръководител Славчо Николов  

14:10 -  НЧ „Братство” 1869” – Кюстендил – ДФГ „ Трепетлика”  

                  ръководител Слава  Соколова

14:20 – НЧ „ Светлина 1913”, с. Раждавица – Детска група        

                ръководители Миглена Чавдарова и Людмила Стоянова

14:30 – Танцов състав „Бистрица”, с. Соволяно 

                             ръководител Тони Кенов 

14:40 - НЧ„Добрина 2015”,Кюстендил-

                Вокален състав „Тип-Топ” - ръководител Иван Стойнев

14:45 - НЧ „Ильо Войвода 1965” гр. Кюстендил –

                     формация „Геран – ръководител  Любов Стащук  

14:50 -  НЧ „Братство” 1869” – Кюстендил – клас китара             

                             Ръководител  Евгени Арсов

14:55 - НЧ «Искра 1935», село Нови чифлик

ръководител Антоанета Величкова

15:05 - НЧ „Отец Паисий 1936”, с. Гърляно - ДФГ „Бистрица”   

             ръководител Слава Соколова , съпровод Стоян Илиев

15:10  -  НЧ „Искра 1975” – Кюстендил                                

               Тамбурашки оркестър- ръководител Людмила Стоянова

15:20   НЧ „Владимир Димитров -  Майстора 1919”, село Шишковци 

          Детска фолклорна група «Шишковчанче» - ръкводител  Анита Василева

15:30 - НЧ „Кирил и Методий”,с. Долно село-

              Група за автентичен фолклор - ръководител Миродинка Василева                                  

15:35  - НЧ „Васил Левски 1965”, Кюстендил –   Балет „Рома”  

                                    15:40 – 16.40   - почивка

16:40 – НЧ„Братство 1869”, Кюстендил-ЖФГ- „Струмски полъх”          

          ръководител Слава Соколова - съпровод Стоян Илиев и Светлин Облачки

16:50 – НЧ„Просвета 1921”, с.Гюешево         -ЖФГ- „Румена войвода”          

              ръководител Стоян Котев – съпровод Стоян Илиев

17:00 - НЧ„Братство 1869”, Кюстендил -Туристически хор„Осоговско ехо”

                ръководител Димитър Цветков, съпровод Весела Петрова

17:10   - НЧ „ Димитър Пешев 2014” – Кюстендил          

               Оркестър «Три звезди» - ръководител Любен Сашов

17:20     - НЧ «Пробуда », село Жабокрът                                                                 

              Фолклорна формация «Българка» ръководител  Руска Минчева

17:30   –   НЧ „Искра 1975” – Кюстендил  -

                 Фолклорна формация „ Гайтанче” , ръководител Гергана Борисова

17.40 - ДЮТА „Кюстендилче” при ОДКръководител Рангел Маджарски   

17:50 - НЧ «Светило 1931», село Горна Гращица   -

              Женска фолклорна група «Здравец» , ръководител Анита Василева

18:00  - ВФ „Неразделни” при  НЧ „Братство 1869”       

             ръководител Весела Петрова

18.10 - ДЮТА „Кюстендилче” при ОДКръководител Рангел Маджарски   

18:20  - НЧ „Спасовица 2008”с.Николичевци - ФГ„Спасовица”      

              ръководител Спаска Методиева

18:30  - НЧ„Братство 1869”,Кюстендил

               Клас по акордеон ръководител Любомир Борисов    

18:35 - Младежки състав към представителен ФА „Родолюбие”, Кюстендил

             хореограф – Васко Василев                      

18:45   НЧ „Съгласие 2007”, село Жабокрът    

  • Ø Женска фолклорна група „Славей”, ръководител Анита Василева
  • Ø Детска фолклорна група  „Божана”
  • Ø Детски танцов състав „Опни ми, тропни ми”, ръководител Димитър Иванов
  • Ø Мъжка фолклорна група „Струмски напеви”, ръководител  Венцислав Войнски
  • Ø Танцов състав „Жива вода”, ръководител Димитър Иванов

 

19:15 - Младежки състав към представителен ФА „Родолюбие”, Кюстендил

             хореограф – Васко Василев      

 19:25  - НЧ „Пауталия 2008” , Кюстендил Танцов ансамбъл „ Пауталия”                 

                           ръководител  Валентин Кенов

19:45  - НЧ «Отец Паисий 1928 », село Багренци  

         Фолклорен ансамбъл «Багреница»  ръководители Анита и Васил Василеви

20:00 - КРАЙ

 


Документи за сваляне:

ЗАЯВКА ЗА УЧАСТИЕ В ДЕНЯ НА ЛЮБИТЕЛСКОТО ТВОРЧЕСТВО

X НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА С БАЛКАНСКО УЧАСТИЕ "ПРОЛЕТ ВЪРХУ ЛИСТА" 2017 Г.
16/03/2017

ОТ КЮСТЕНДИЛ ЗАПОЧВА ПРОЛЕТТА...
18/03/2017
Кюстендил

Културен календар

Годишен календар: 2017
:

С този абонамент ежемесечно ще бъдете известявани с email за културните събития в община Кюстендил.

Get Adobe Flash player

Видео

Занаяти и изкуства

Добавен профил

Здравко Анев

Външни събития

Полезни връзки