ПРЕДСТОЯЩО |  СЪБИТИЯ |  ПРАЗНИЦИ |  ФЕСТИВАЛИ И КОНКУРСИ |  ИНСТИТУТИ |  ЧИТАЛИЩА |  КОНТАКТИ
 

Минали събития

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА “ПРОЛЕТ ВЪРХУ ЛИСТА” КЮСТЕНДИЛ 2013 Г.
15 03 2013

ОБЩИНА КЮСТЕНДИЛ

ОТДЕЛ “КУЛТУРА И ДУХОВНО РАЗВИТИЕ” гр.КЮСТЕНДИЛ

съвместно с

ХГ “ВЛАДИМИР ДИМИТРОВ – МАЙСТОРА”

организират

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА “ПРОЛЕТ ВЪРХУ ЛИСТА” КЮСТЕНДИЛ 2013 г.

Конкурсът се осъществява в рамките на мартенските културни празници по повод “Кюстендилска пролет”- празник на град Кюстендил.

Целта на конкурса е да представи произведения на изкуството от млади таланти, паралелно с традиционната художествена изложба “Кюстендилска пролет”.

Откриването и насърчаването на млади таланти, както и запознаването им с Кюстендилската изобразителна школа, са другата наша основна цел.

С пожелание за пролетно вдъхновение!

 


 

Снимки от откриването на изложбата, включените в нея и наградени творби можете да намерите в профила Cultura Kyustendil в социалната мрежа Facebook!

 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.584451244900882.1073741826.100000080368312&type=3


 

Шести национален конкурс „Пролет върху листа 2013г.”

 

Протокол

за наградени творби

 

I ва група - 4, 5, 6  клас:

1. Едже Хюсмен – 4 кл., СОУ „Св. св. Кирил и Методий”, с. Самуил

2. Галя Валерова – 5 кл. , СОУ „Бачо Киро”, гр. Летница

2. Нели Енчева – 4 кл., Ателие по изобразителни изкуства,

гр. Търговище

3. Красимир Йорданов – 11 год., ОУ „Даскал Димитри”,

гр. Кюстендил

3. Суна Сунай – 4 кл., Ателие за изобразителни изкуства,

гр. Търговище

 

II-ра група – 7, 8 и 9 клас: 

1. Никол Велчева – 7 кл., 117 СОУ, гр. София

2. Биляна Червенкова – 7 кл., СОУ „Бачо Киро”, гр. Летница

2. Виктория Барбова – 7 кл., ОМЦ „Захари Стоянов”, гр. Добрич

3. Светослав Георгиев – 7 кл., ПМГ „Проф. Ем. Иванов”,

гр. Кюстендил

 

III-та група – 10, 11 и 12 клас:

1. Христо Христов – 11 кл., ПМГ „Акад. Боян Петканчин”, гр. Хасково

2. Мария Сарандиева – 11 кл., II СОУ „Проф. Никола Маринов”,

гр. Търговище

3. Милена Боянова – 18 години, СОУ „Св. св. Кирил и Методий”,

гр. Видин

 

IV-та група – СОП:

1. Валентина Спасова –  СОУ „Вичо Грънчаров”, гр. Горна Оряховица

2. Васил Василев – ЧСОУ „Рьорих”, гр. София

2. Николай Иванов – ОУ „Проф. Димитър Димов”, гр. Ловеч

3. Николай Христов – ОУ „Даскал Димитри”, гр. Кюстендил

3. Виктор Цветков – ОУ „Св. Паисий Хилендарски”, гр. Кюстендил

 

Определи жури в състав:

1. Асен Евтимов – инспектор по Изобразително изкуство в РИО, гр. Кюстендил

2. Евгени Серафимов – преподавател по Изобразително изкуство в ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, гр. Кюстендил

3. Любляна Начева – координатор направление „Духовно развитие и работа с подрастващи” в отдел „Култура и духовно развитие”, Община Кюстендил

4. Анелия Русакова - преподавател по Изобразително изкуство в Гимназия „Неофит Рилски”, гр. Кюстендил

5. Камелия Борисова – уредник в ХГ „Владимир Димитров – Майстора”, гр. Кюстендил

 


 

Списък на участниците, включени в изложбата

„Пролет върху листа” 2013 г.

 

Яна Миленкова - гр. Кюстендил

Божидар Стоянов - гр. Кюстендил

Даяна Пеева - гр. Кюстендил

Теодора Апостолова - гр. Добрич

Венцислава Богданова - гр. Летница

Мелиса Неджатинова - гр. Търговище

Александра Господинова - гр. Търговище

Велизара Величкова - гр. Русе

Мартин Дончев - гр. Търговище

Деян Петков - гр. Добрич

Николай Тинев - гр. Добрич

Йоана Калоянова - гр. Търговище

Елена Йорданова - гр. Търговище

Димитър Димитров - гр. София

Светослав Стоянов - гр. Добрич

Денислава Димитрова - гр. Попово

Айдша Асанова - гр. Летница

Симона Николова - гр. Монтана

Рузие Кенанова - гр. Попово

Галина Наумова - гр. Велико Търново

Изел Осман - с. Самуил

Мария Павлова - гр. Габрово

Ивана Тодорова - гр. Монтана

Белма Салиева - с. Самуил

Иван Иванов - гр. Трявна

Райа Здравкова - гр. Търговище  

Лора Денчева - гр. Габрово 

Анита Миладинкова - с. Гара Орешец

Елена Богданова - гр. Търговище 

Ели Димитрова - гр. Перник

Смуил Градилов - гр. Добрич

Петър Петров - гр. Попово

Цветелина Цветанова - гр. Лом

Анна Станинска - гр. Лом 

Лилиа Христова - гр. Търговище

Александра Петрова - гр. Търговище

Таня Димитрова - гр. Шумен

Кадер Ибриямова - с. Тодор Икономово 

Катерина Тодорова - гр. Ловеч

Цветомира Димитрова - гр. Ловеч

Велина Николова - гр. Добрич

Анита Петрова - гр. Търговище

Михаел Михалев - гр. Добрич

Анита Борисова - гр. Добрич 

Виктория Марреро и Валентин Минков - гр. Ловеч

Павлина Петкова - гр. Шумен

Слави Кадиев - гр. Смолян

Кристиян Стойчев - гр. Павликени

Петър Радев - гр. Ловеч

Даниел Дичев - гр. Ловеч

Дариана Трифонова - гр. Търговище 

Димана Стойчева - гр. Търговище

Илияна Аначкова - гр. Търговище

Невена Андонова - гр. Търговище

Мерве метинова - гр. Попово



МАЙСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ 2024
29/05/2024

Майски музикални дни 2024
22/05/2024

Международен ден на музеите и Европейска нощ на музеите
18/05/2024

"Концерт с история. Прелюд към Шопен"
17/05/2024

МАЙСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ 2024
16/05/2024

„МЕЖДУЗВЕЗДНОТО ТУРНЕ НА ШКУМБАТА И ПРИЯТЕЛИ“ В КЮСТЕНДИЛ
09/05/2024

125 годишни от рождението на Петър Михалев
08/05/2024

Великденски концерти и събития в Кюстендилско
01/05/2024

Национален литературен конкурс за поезия "Биньо Иванов" 2024
26/04/2024

"Дихание" с Орлин Горанов
24/04/2024

148 години от избухването на Априлското въстание
20/04/2024

Април отново ще бъде месец на четенето в България с „Походът на книгите“
19/04/2024

Културен календар

Годишен календар: 2024
ел. поща:
Въведете сумата: осем + девет

С този абонамент ежемесечно ще бъдете известявани с email за културните събития в община Кюстендил.
Възможно е месечен календар да бъде доставен в СПАМ папката на ел. ви поща, затова я проверявайте.
Ние не носим отговорност за това!

Видео

Външни събития

Полезни връзки